Ukrayna’nın parlayan yıldızı: Kazka Müzik Grubu Türkiye Radyolarında

0
3946

2017 yılında bir araya gelen farklı tarzdaki iddialı müzikleri ile dünyada heyecan yaratan Ukraynalı Kazka Grubu, kendilerine özgü konseptleri ile Türkiye radyolarında büyük ilgi toplamaya devam ediyor.

Ukrayna’da yaşayan Alexandra Zaritskaya ve Nikita Budash tarafından 2017 yazında kurulan Kazka Grubu’na bu yılın başlarında yeni bir isim, Dmitry Mazurov da katıldı. Bu üçlü elektronik ve pop türleri arasında geçtiğimiz yıldan beri ülkeleri Ukrayna’da ve Dünya’nın farklı ülkelerinde müzik listelerinde hızlı yükselişine devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Kazka Müzik Grubu’nun Türkiye radyolarında çalınan şarkısını, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştığı bir tweet atmıştı.

https://twitter.com/andrii_sybiha/status/1059387074078486531

Kazka grubunun ilk şarkısı 17 Mayıs’ta yayınlandığında, 57 milyondan fazla kullanıcı tarafından izlenmişti.

Ukrayna’nın önemli pop figürü haline gelen grubun en büyük farkı ise, standart bir pop dinleyicisinin de hoşuna gidebilecek bir tarz yaratarak, müziklerini Ukraynaca dilinde sevenleri ile paylaşması.

Kazka Grubu popüler müzik yaklaşımları ile hem yerel hem de uluslararası çapta bir grup olma yolundaki idealini başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.