Kiev’de Türkçe kurslara kayıtlar başladı

0
1728

Kiev Yunus Emre Enstitüsü tarafından Türkçe kurslara ön kayıtların başladığı duyuruldu.

Kiev Yunus Emre Enstitüsü tarafından, Kasım ayının son haftasında başlaması planlanan A1.1. (Başlangıç Seviyesi), A1.2., A.2.1. ve A2.2. seviyesinde Türkçe kurslar için ön kayıtların devam ettiği bildirildi.

Kiev Yunus Emre Enstitüsü yapmış olduğu açıklamada, Seviye Tespit Sınavı’nın 17 Kasım 2018 Cumartesi günü Saat 11.00’da gerçekleştirileceği bilgisini de paylaştı.

Yunus Emre Vakfı; Türkiye’yi, Türk dilini, tarihini, kültürünü ve sanatını tanıtmak; bununla ilgili bilgi ve belgeleri dünyanın istifadesine sunmak; Türk dili, kültürü ve sanatı alanlarında eğitim almak isteyenlere yurt dışında hizmet vermek; Türkiye’nin diğer ülkeler ile kültürel alışverişini arttırıp dostluğunu geliştirmek için kurulmuş bir kamu vakfıdır.

Yunus Emre Enstitüsü ise Vakfa bağlı bir kuruluş olarak yurt dışında kurduğu merkezlerde yabancılara Türkçe öğretimi çalışmalarının yanı sıra Türkiye’nin tanıtımı amacıyla kültür ve sanat faaliyetleri yürütmekte, ayrıca bilimsel çalışmalara destek vermektedir.

2009 yılında faaliyetlerine başlayan Yunus Emre Enstitüsünün yurt dışında 50’den fazla kültür merkezi bulunmaktadır. Kültür merkezlerimizde verilen Türkçe eğitiminin yanı sıra, farklı ülkelerdeki eğitim kurumlarıyla yapılan iş birlikleri ile Türkoloji bölümleri ve Türkçe öğretimi desteklenmektedir. Kültür merkezleri aracılığıyla birçok etkinlik düzenlenmekte, ulusal veya uluslararası etkinliklerde Türkiye temsil edilmektedir.