Kıyiv Sanat Fuarı çevrimiçi platformda

Kıyiv Sanat Fuarı çevrimiçi platformlarda gerçekleşecek.
0
2386

Ukrayna’da karantina önlemleri nedeniyle toplu organizasyonlara getirilen kısıtlamalar Kıyiv Sanat Fuarında da uygulanacak. Kıyiv Sanat Fuarı çevrimiçi platformlarda gerçekleşecek.

Ukrayna’da karantina önlemlerinin güçlendirilmesiyle birlikte eğitim, spor, sanat ve diğer birçok alanda yapılacak etkinlik ve organizasyonlara kısıtlamalar getirilmişti. Bu yıl düzenlenmesi planlanan Kıyiv Sanat Fuarı da bu önlemler kapsamında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Kıyiv Sanat Fuarı’nın basın servisi tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“20 Ağustos- 31 Ekim tarihleri arasında Ukraynalı sanatçıların yüzlerce eseri Kıyiv Sanat Fuarı çevrimiçi platformunda sergilenecek. Gerçekleşecek olan kültürel proje bakanlar kurulu tarafından desteklenecektir. Kıyiv Sanat Fuarı organizasyon ekibi sanat eserlerinin sunumu için Ukrayna’nın en büyük çevrimiçi platformunu geliştirecektir.”

Organizasyon ekibi, fuar alanını dijital koşulları göz önünde bulundurarak yeniden düzenleyecek. Video konferans aracılığıyla eş zamanlı olarak gerçekleşecek fuar, katılımcıların kültürel bilgiler almasına imkan tanıyacak. Aynı zamanda etkinlik başlangıçta planlanan tarihten iki ay daha uzun sürecek.

Kıyiv Sanat Fuarı‘nın tarihleri 20-23 Ağustos olarak planlanmıştı.