Ankara Ukrayna Derneği kuruluş yıl dönümünü kutluyor

0
1706

Ukrayna dilini, kültürünü ve geleneklerini canlı tutarak Türkiye’de bulunan Ukraynalılarla birlikteliği sağlamak ve Ukrayna-Türkiye dostluk ilişkilerini daima desteklemek amacıyla 2017 yılında faaliyetlerine resmi olarak adım atan Ankara Ukrayna Derneği kuruluşunun 3. yıl dönümünü kutluyor.

2017 yılında resmi makamlarca kabul edilen kararlar ile faaliyetlerine başlayan Ankara Ukrayna Derneği, üç yıllık süreçte sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitimsel alanlarda birçok etkinlik ve organizasyon gerçekleştirdi.

Dernek düzenlediği dil-kültür çalışmaları, sanatsal faaliyetler, eğitimsel ve sosyal sorumluluk projeleriyle birçok birlikteliğe imza attı. Gerek çocukların gerekse yetişkinlerin hem Ukraynalıların hemde Türklerin katıldığı programlar ile eğitici, eğlendirici, birlikteliği sağlayıcı ve en önemlisi de Ukrayna’nın saf kültürünü koruyucu birçok etkinlik ve proje düzenledi.

Ukrayna’nın geleneklerini ve kültürünü farklı çevrelerde de yaşatarak, milli bilinç ve beraberliğin oluşmasına, yurtseverliğin öneminin vurgulanmasına katkı sağlamak için çalışmalar yapan Ankara Ukrayna Derneği, Ukrayna- Türkiye ilişkilerinin saygı, dostluk ve birliktelik çerçevesinde devam etmesini her daim desteklemektedir.

Ankara Ukrayna Derneği’nin gerçekleştirdiği etkinlik ve  projeleri yakından takip etmek için Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.