Ankara’da çocuklar için Noel Baba etkinliği düzenlendi

0
1823

29 Aralık günü Ankara’da, Türkiye’deki Ukrayna Büyükelçiliği, çocuklar için “Nikolaos’la Buluşma” konulu bir etkinlik düzenledi.

Etkinliğin hazırlanmasında doğrudan yer alan Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha’nın eşi Tatiana Sybiha, konuklarını karşıladı ve bu yılın sonuçlarını değerlendirerek, bu yılın Ukrayna için çok önemli olduğunu belirtti. Ukrayna Ortodoks Kilisesi’nin kaderinin tayin edilme kararından memnuniyetini dile getirdi. Ayrıca, bu etkinlik çerçevesinde düzenlenen hayırseverlik fuarına katılan Ukrayna Derneği üyelerine teşekkür etti.

Ankara Ukrayna Derneğinin Başkanı Yuliya Biletska, Tatiana Sybiha ‘ya minnettarlığını dile getirerek, bu tür etkinliklerin organizasyon sürecinde Ukrayna Büyükelçiliği’nin, Ankara Ukrayna Derneğine olan desteğinin önemini vurguladı.

Resmi açılışın ardından, çocuklar, yaratıcı grup “Kolorıtmı” tarafından gerçekleştirilen yarışmalar ve etkileyici masallar ile eğlenceli vakit geçirdiler.

Yarışmalar sonrası Aziz Nikolaos, çocukların okuduğu şiirleri dinledi ve çocuklar için hazırlamış olduğu hediyeleri verdi. Aziz Nicholas ve peri masallarının kahramanlarıyla buluşmak sadece Ukraynalı çocukları değil aynı zamanda onların ailelerini de etkiledi.

Gösteriden sonra Nikolaos, tedavi gören. Türkiye’de tedavi gören Ukraynalı Sofiika Korol’u ziyaret ederek yeni yılını kutladı ve onun için özel bir hediye verdi. Tatiana Sybiha çocuklar için özel olarak yapılan bu etkinlik sonrası, Ukraynalı çocuklar için iyileşme dileklerinde bulunarak, fuarda tebrik kartlarından toplanan fonları hediye etti.