Ukrayna’nın Oscar adayı Donbass Filmi Boğaziçi Film Festivali’nde

0
2526

Türkiye ve dünya sinemasının başarılı yapımlarını sinemaseverlerle buluşturacak olan 6. Boğaziçi Film Festivali’nde, Ukrayna’nın Oscar adayı Donbass filmi de gösterilecek.

İlgiyle beklenen Donbass filmi, 6. Boğaziçi Film Festivali çerçevesinde 28 Ekim’de Beyoğlu Sinemasında saat 21.30’da, 30 Ekim günü Atlas Sinemasında saat 19.00’da ve 2 Kasım tarihinde Kadıköy Sinemasında (Salon 1) saat 21.30’da sinemaseverlerle buluşacak.

Festival organizatörlerinin sosyal medya üzerinden yapmış olduğu duyuruda, “Dünya ve Ukrayna Sinemasının önde gelen isimlerinden olan Sergey Loznitsa ile son filmleri “Donbass”, “Victory Day” ve “The Trial” üzerine konuşurken, yönetmenin tecrübelerini ve sinemaya dair düşüncelerini de öğrenme fırsatı bulacağız.” ifadelerine yer verildi.

Bunun yanı sıra festivalin internet sayfasında yer alan bilgiye göre, 6. Boğaziçi Film Festivali’nin açılış gecesinde Ukraynalı yönetmen Sergey Loznitsa’ya Onur Ödülü verilecek.

Ukrayna yapımı Donbass filminin, 91.Akademi Ödülleri’nde (Oscar)Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü aday adayı listesine girdiği biliniyor.