Vışıvankam adlı fotoğraf yarışmasının kazanları

0
2558

1-20 mayıs tarihleri arasında, Türkiye’nin farklı bölgelerinden Vışıvankam adlı fotoğraf yarışması gerçekleşmişti.

Fotoğraflar Ukrayna Büyükelçiliği’nin Facebook sayfasına gönderiliyordu. Türkiye’nin farklı bölgelerden toplamda 90 fotoğraf gönderildi. Bunların arasında hem Türkiye vatandaşları hem Türkiye’de yaşayan Ukraynalılar vardı.

Yarışmanın en güzel fotoğraflarını jürimiz seçti.

Jürilerimizi tanıtalım. Ayşe Osman- nakışçı, Ediye Kataman- fotoğraf ve video ustası; Yuliya Biletska- Ukrayna Derneği Başkanı.

Bunca fotoğraf arasında en güzel üç fotoğrafı seçmek oldukça zordu, ancak jürimiz bu zor görevi yerine getirebildi. İşte kazananlar.

Третє місце зайняла Кьонюль Шамількизи

Yarışmasının üçüncüsü Könül Şamilkızı oldu.

Vışıvanka’m adlı fotoğraf yarışmasının üçüncüsü, Ukrayna’yı vatanı gibi seven, Türkiye’de gittiği neredeyse her bölgede vışıvankayı giyen Könül Şamilkızı oldu.

Альона Топчу зайняла друге місце

Yarışmamızın ikinci ödülü Mersin’e Alena Topchu’ya gidiyor

Yarışmamızın ikinci ödülü Marmaris’e Alena Topchu ve ailesine gidiyor. Maalesef Alena hanım etkinliğimize gelemedi. Ancak biz en yakın zamanda ödülü eline ulaştırmaya çalışacağız.

Перше місце зайнала пара Анастасія Стельмах та Полат Кизилдаг

Yarışmamızın birinci ödülü güzel bir çift Anastasiya Stelmakh ve Polat Kızıldağ kazandı.

Ve nihayet vışıvanka’m adlı fotoğraf yarışmasının birinci ödülü alan isme geldik. Yarışmamızın birinci ödülü jüri üyelerimizin en çok beğenisini alan güzel bir çift Anastasiya Stelmakh ve Polat Kızıldağ kazandı.