Ukrayna Büyükelçisi, Gaziantep ve Şanlıurfa şehirlerini ziyaret etti

0
1398

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Türkiye’nin turistik öneme sahip şehirlerinden Gaziantep ve Şanlıurfa’yı gezdi.

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha ile Ukrayna’dan gelen medya temsilcileri, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) daveti üzerine turistik öneme sahip Gaziantep ve Şanlıurfa kentlerini ziyaret ettiler.

TÜRSAB Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin turizmine ve bölge üzerindeki olumsuz algının azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla Ukrayna Ankara Büyükelçisini ve Ukrayna’dan gelen gazetecilerden oluşan heyeti Gaziantep ve Şanlıurfa gezdirerek onlara iki kentin tarihi mekanlarını ve eşsiz lezzetlerini tanıttı.

Gaziantep ile Ukrayna arasında kardeş şehir ilişkisinin geliştirilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le konuştuklarına değinen Andrii Sybiha, şöyle konuştu:

“İnanılmaz yemekler, inanılmaz insanlar, inanılmaz bir organizasyon ve çok mutluyum. Bu kadar güzel yemeğin olduğu bir yer olur mu? Dünyanın en güzel yemekleri burada. Ukraynalı turistlere burayı açmak istiyorum. Türkiye’ye 1,2 milyon turist gönderiyoruz şu anda. Ukraynalıların bu güzel bölgeden hoşlanacaklarını ve zevk alacaklarını biliyorum. Bütün Büyükelçiler adına TÜRSAB’a teşekkür ediyorum. Ben kendimi bu işe adadım, bu bölgede güvenlik açısından bir sıkıntı olmadığını ispat ediyorum. Dokuz aylık çocuğumla geldim buraya hiçbir sıkıntı yok burada. Bu, her şey demek.” dedi.