Ankara Ukrayna Derneği eğitim çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor

0
3160

Ankara Ukrayna Derneği, Çocuklar için dil ve kültür çalışmalarının yeni eğitim yılının başlangıcını 6 Ekim’de düzenlediği etkinlikler ile kutladı.

Ukr-Ayna için açıklamalarda bulunan Ukrayna Derneği Başkanı Yuliya Biletska: “Bu yıl üçüncü kez düzenlenen, Cumartesi Okulumuz yeni eğitim yılını başlatıyor. Her yıl artan sayıda öğrencimiz olduğu için çok memnunum. Bu, bizlerin faydalı bir iş yaptığını gösteriyor. Bu yıl öğretmenlerimizin sayılarını arttırarak, okulumuza yeni eğitim ve kültürel çalışmalar ekledik. Eğitim sürecinin ilgi çekici olması için gerekli tüm şartları yerine getirerek, öğrencilerimiz için maksimum fayda sağlamak istiyoruz.” dedi.

Ankara Ukrayna Derneğini ziyaret eden Ukrayna Ankara Büyükelçiliği’nin Başkâtibi Oresta Starak, öğrencilere verimli bir eğitim yıl diledi ve daha önceki yıllarda olduğu gibi Ukrayna Ankara Büyükelçiliği’nin, okulun gelişimini tam olarak destekleyeceğine dair güvence verdi.

Dil ve kültür çalışmalarında, Ukraynalı öğrenciler dört yaş grubu olarak eğitim almaktadır. Ukrayna dili, edebiyatı ve kültürü derslerine yanı sıra, çocuklalar resim, şarkı ve halk oyunları derslerine katılarak kendilerini farklı alanlarda eğitme imkânı buluyorlar. Verilen derslere bu sene, Ukrayna İzci Kulübü olan Plast’ın katkılarıyla izcilik dersi de eklendi.

Ankara Ukrayna Derneği ve Cumartesi dil ve kültür çalışmaları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.