Ukrayna Silahlı Kuvvetleri yeni teknolojilerle donatıldı

0
1900

Ukroboronprom, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine 2018 itibariyle çok sayıda askeri teçhizat ve modern ekipman temin edildiğini açıkladı.

Ukroboronprom, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin 2018 yılında, 3.500 ünite yerli üretim silah ve askeri teçhizat satın aldığını bildirdi.

Modern bir savunma oluşturulabilmesi, güvenlik güçlerinin ihtiyaç duyduğu silah, araç ve gereçlerin temini için faaliyet göstererek, Ukrayna savunma sanayinden 130’u aşkın işletmeyi birleştiren Ukroboronprom, söz konusu askeri ekipmanların, 2000’den fazla yeni ve modern askeri donanımı içerdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko konu hakkında yapmış olduğu açıklamada, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin özellikle zırhlı donanma, havacılık teçhizatı, füze ve ağır silah ekipmanları, yüksek hassasiyetli anti-tank füze sistemleri; Korsar, Stugna ve Barrier füzeleri, son teknolojik yapıya sahip RPV-16 termobarik roket ve elektronik haberleşme sistemlerinin alındığını belirtti.

Bu yılın şubat ayında Ukroboronprom, 2014’ten beri zırhlı araçlar, uçaklar, helikopterler, hava savunma sistemleri, topçu sistemleri ve füzeler de dahil olmak üzere 18.600’den fazla silah ve askeri teçhizata sahip Ukrayna silahlı kuvvetlerine destek verdiğini açıklamıştı.