Türk inşaat şirketi Ukraynaca dilinde uzmanlaşıyor

0
2533

Türk inşaat şirketi Onur Group, çalışanları için Ukraynaca dil dersleri başlattı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ukrayna Derneği Başkanı Yuliya Biletska; “Ukrayna’da yollar inşa eden Onur firması, çalışanlarının Ukrayna dilini öğrenmelerine yardımcı olmak için bizimle temasa geçti. Derneğimizin uzmanları, firmanın faaliyetlerinin özelliklerini dikkate alarak Ukrayna dilini öğretmek için özel bir ders programı geliştirdi.” dedi.

Türk Holding Onur Group, Ukrayna’da otoyol, tramvay inşaatı ve onarımın yapıldığı şubelere sahiptir. Şirketin başarılı projelerinden birkaçı da Kiev-Chop ve Kiev-Odessa yollarının yapımıdır.

Şirketin çalışanlarına Ukrayna dilini öğreten Valentına Horunzha; “Ukrayna dili gün geçtikçe yabancılar için daha önemli hale geliyor. Onur Group gibi başarılı bir şirketin, çalışanlarını yurtdışına göndermeden önce o ülkenin dilini öğrenmelerini sağlaması çok sevindirici çünkü işin kalitesi ve verimi doğrudan buna bağlı. Kursa gelen tüm öğrenciler, her dersten mümkün olduğunca fazla bilgi almaya çalışmakta, istekli bir şekilde tüm görevleri yerine getirmekte ve derslerde çok aktif olmaktadırlar. Bizler derslerde sadece Ukrayna dilini öğretmekle kalmayacak, ayrıca Ukrayna’nın kültürünü ve geleneklerini de keşfedeceğiz, böylece çalışanlar gelecekte yeni dilsel ve kültürel çevreye daha kolay uyum sağlayabilirler. Tabii ki en zor şey başlangıçtır, ancak arkadaşça bir ortamda dersler vererek, en yeni dil öğrenme tekniklerini kullanarak, Ukrayna dilinin güzelliğini ortaya çıkararak, kesinlikle hedeflerimize ulaşacağız.” açıklamalarında bulundu.

Ankara’da ilk defa Ukraynaca dil kurslarını başlatan Ankara Ukrayna Derneği, Ukraynaca öğrenmek isteyen tüm katılımcıları dil çalışmalarına bekliyor.

Kayıtlar için;

Mail: ukraynadernegi@gmail.com

İletişim: 05398194577