Avustralya Açık’taki Atatürk tişörtü giyen Ukraynalının hikayesi

Avustralya Açık turnuvasında Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin bulunduğu bir tişört giyen Ukraynalı kondisyoner müsabakaya damga vurdu. 
0
1506

Avustralya Açık turnuvasında Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin bulunduğu bir tişört giyen Ukraynalı kondisyoner müsabakaya damga vurdu.

Sezonun ilk Grand Slam’i Avustralya Açık’ta Lesia Tsurenko’yla karşılaşan kadınlar 1 numarası Ashleigh Barty müsabakadan zor da olsa galibiyetle ayrıldı. Maçta seyircilerin dikkatini çeken bir detay Ukraynalı Tsurenko’nun kondisyonerinin üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi bulunan bir tişört giyiyor olması oldu.

Eurosport spikerinin Vashchuk’a ulaşarak aldığı bilgiye göre; Ukraynalı kondisyoner Denis Vashchuk tarihle bir hayli ilgili olması sebebiyle Mustafa Kemal Atatürk’ü tanıyor.

Kondisyoner ile iletişime geçtiğini belirten Eurosport spikeri, Vashchuk’un Atatürk’ü “Ulusun babası” olarak tanımladığını ve reformist kişiliğinden etkilendiğini belirttiğini aktardı.

Vashchuk, tişörtü Türkiye’deki seyahatlerinden birinde, hediyelik eşya satan bir mağazadan, satın aldığını ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Atatürk’ün gelişimin ve ilerlemenin simgesi olarak tanımlayan kondisyoner, bu sebeple müsabaka için tişörtü giymeye karar verdiğini dile getirdi.

2020 Avustralya Açık (2020 Australian Open) , 20 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında Melbourne Park’ta gerçekleşen bir Grand Slam tenis turnuvasıdır.

Kaynak: T24