Ukraynaca öğrenmek isteyenlere müjde

0
3358

Ankara Ukrayna Derneği Ukraynaca öğrenmek isteyenlerin tamamen ücretsiz şekilde katılabileceği ve birçok imkânı sunan interaktif eğitimlerine başladı. Ukraynaca eğitimleri yeni dil öğrenmek isteyen herkese açık olmakla birlikte konuşma pratiği yapmak isteyenlere fırsatlar sunuyor.

Ankara Ukrayna Derneği dil eğitimleri kapsamında uzaktan erişim sağlanabilecek Ukraynaca eğitimleriyle yeni bir çalışmaya adım attı. Dil çalışmaları kapsamında, Ukraynaca öğrenmek isteyen herkesin konu anlatımlarını, telaffuzları ve basit diyalogları bulabileceği Ukraynaca Öğreniyorum kanalını açan dernek, başlangıç seviyesindeki eğitimleriyle birçok yaş grubuna hitap ediyor.

Nasıl Konuşma Pratiği Yapabiliriz?

Dil öğrenimi konusunda konuşma pratiğine ayrıca önem veren dernek, online eğitimlerle bu eksikliği de dolduruyor.

Ukraynaca ve Türkçe bilen alanında uzman eğitimcilerin çalışmalarıyla başlatılan online Ukraynaca eğitimler hafta içi çarşamba ve cuma günleri 18:00’de gerçekleştiriliyor. Konu anlatımı ve örneklerle dil öğrenmenin kolaylaştırıldığı online eğitimlerde öğretmenlere sorular sorma ve konuşma pratiği yapma imkânı da sunuluyor.

Aynı zamanda kanalın ve eğitimlerin Türkçe olması, dil pratiklerinin ilk seviyeden ücretsiz şekilde başlatılıyor olması, Ukraynaca derslerine ulaşmak isteyenlere yeni imkanlar sunuyor ve dil öğrenme sürecini hızlandırıyor.

Online Eğitimlere Nereden Ulaşabiliriz?

Hafta içi iki gün yapılan Ukraynaca Konuşma Kulübüne aşağıdaki adımları takip ederek ulaşabilirsiniz;
1. Discord uygulamasını indiriyoruz. (İndirme Linki: https://discordapp.com/)
2. Uygulamaya ücretsiz şekilde üye oluyoruz.
3. Ardından https://discord.gg/By7NJU5 linki üzerinden ‘Konuşma Kulübüne’ giriyoruz.
4. ‘Ukraynaca’ (Solda ses kanalı menüsünün altında bulunan) butonuna tıklayarak, Ukraynaca Konuşma Kulübüne başlıyoruz.