“Ukrayna Yemek Günleri” başlıyor

0
2033

Ukrayna’nın dünyaca ünlü şefi Kovruzhenko Yuri, 3-5 Nisan tarihlerinde Ankara HiltonSA otelinde düzenlenecek olan “Ukrayna Yemek Günleri” etkinliğinde “alakart” formatında çeşitli menülerle birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Ukrayna Türkiye Büyükelçiliği’nin destekleriyle düzenlenecek olan “Ukrayna Yemek Günleri” etkinliğinde Ukraynalı modern şef Yuri, geleneksel ve otantik Ukrayna mutfağını Türk misafirlere tanıtacak. Ukrayna Büyükelçiliği, herkesi “Ukrayna Yemek Günleri” etkinliğinde geleneksel ve otantik Ukrayna mutfağının lezzetlerini tatmaya davetti.

Düzenlenen etkinlikte ziyaretçiler belirli bir ücret karşılığında, 4 ile 6 çeşit yemek içeren alakart menüden veya Vejetaryen menüden yemeklerini seçebilecekler.

Kovruzhenko Yuri kimdir?

2017’de “Dünya Şef Ödülü” kazanan ve Ukrayna’da “Şerefin Yemeği” adlı programının sunuculuğunu yapan Yuri, Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın destekleriyle Ukrayna mutfağının elçisi olarak dünyanın farklı ülkelerinde ve çeşitli uluslararası kongrelerde de ülkesini temsil ettiği biliniyor.

Kovruzhenko Yuri, Fransa’nın Akitanya bölgesindeki restoranlarda mutfak sanatının temellerini attıktan sonra Ferrandi (Paris), Ecole Ritz Escoffier (Paris), Bask Mutfak Merkezi (San Sebastian) ve IFSE (Piedmont, Turin) dahil olmak üzere Avrupa’nın en iyi mutfak okullarında görev aldı.