“Ukrayna ve Türkiye stratejik partnerlikten daha fazlasını başarabilir”

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, Ukrayna ve Türkiye'nin stratejik ortaklıktan daha fazlasını inşa etme imkanına sahip olduğunu bildirdi.
0
2015

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, Ukrayna ve Türkiye’nin stratejik ortaklıktan daha fazlasını inşa etme imkanına sahip olduğunu bildirdi.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, BBC Ukrayna’ya verdiği röportajda Ukrayna’nın, Türkiye ile iş birliğini derinleştirmek noktasında ilgili olduğunu belirterek bu ittifakın bölgeye pek çok fayda sağlayabileceğinin altını çizdi.

Askeri-teknik alan da dahil olmak üzere Türkiye ile halihazırda derin bir stratejik ortaklık olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Kuleba:

“Biz insansız hava araçları alıyoruz, üretimlerine katılıyoruz, bunlar çok umut verici projeler ve onları aktif olarak geliştirmeyi ve yeni projelere başlamayı planlıyoruz, çünkü Türkiye ve Ukrayna’nın beraberliği hem ülkelere hem de bir bütün olarak bölgeye pek çok fayda sağlayabilir.” açıklamalarında bulundu.

Bakan Kuleba, Ukrayna ve Türkiye’nin stratejik partnerlikten fazlasını gerçekleştirme potansiyelinin olduğunu ve bu yolda ilerlediklerini ifade etti.