Ukrayna’ya seyahat edecekler için bilgi portalı açıldı

Ukrayna’yı ziyaret edecek yabancı uyruklu vatandaşların seyahatlerine ilişkin en güncel bilgilerin yer aldığı portal geliştirildi.
0
1836

Ukrayna’yı ziyaret edecek yabancı uyruklu vatandaşların seyahatlerine ilişkin en güncel bilgilerin yer aldığı portal geliştirildi.

VisitUkraine bilgi portalı Ukrayna Turizm Geliştirme Merkezi, Ukrayna Devlet Sınır Güvenlik Servisi, Ukrayna Altyapı Bakanlığı, Ukrayna Sağlık Bakanlığı ve Ukrayna Dışişleri Bakanlığının destekleriyle geliştirildi.

Ukrayna’ya seyahat eden turistler ve yurtdışına seyahat planlayan Ukraynalılar için kapsamlı bilgiler sunan VisitUkraine portalı; Ukrayna sınır geçiş prosedürleri, “yeşil bölge” ve “kırmızı bölge” ülkelerinin güncel listesi, karantina, gözlem / kendi kendine izolasyon süreçleri, Ukrayna’da kalma süreci, yabancı ülkedeki Ukrayna büyükelçilikleri, konsolosluk hizmetleri ve temsilcilerinin irtibat bilgileri gibi farklı alanlardaki sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Ukrayna’ya girişte yapılması zorunlu olan Covid-19 tedavisini kapsayan sağlık sigortasını yaptırabileceğiniz site Ukraynaca, İngilizce ve Rusça olmak üzere üç dilde kapsamlı ve güncel bilgiler paylaşıyor.

Aynı zamanda Ukrayna sınırını geçme ile ilgili sorunların ve yanlış anlamaların çözümünde sağlanan bilgilerle ilgili açıklamaya veya acil yardıma ihtiyaç duyan turistler için 24 saat İngilizce konuşulan bir yardım hattı faaliyet göstermektedir.