Akademisyenler işgalin 5. yıldönümünde Kırım’ı ODTÜ’de tartışacak

0
1830

2014 yılından yaşanan yasadışı Rus işgali sonrası Kırım’da değişen siyasi ve sosyal gündem konuları, Ukrayna Ankara Büyükelçiliği, Karadeniz ve Orta Asya Ülkeleri Araştırma Merkezi (KORA) ve Ukrayna Ankara Derneği işbirliği ile düzenlenecek olan panelde ele alınacak.

25 Şubat 2019 tarihinde, Ukrayna Ankara Büyükelçiliği, Karadeniz ve Orta Asya Ülkeleri Araştırma Merkezi (KORA) ve Ankara Ukrayna Derneği işbirliği ile düzenlenecek olan panelde değişen uluslararası dinamiklerin Kırım politikaları üzerindeki etkilerini ve bunun Ukrayna-Türkiye ilişkilerine yansımaları değerlendirilecek.

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Karadeniz ve Orta Asya Ülkeleri Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr Ayşe Ayata, Ukrayna Ankara Derneği Başkanı Dr. Yuliya Biletska, Ukrayna Diplomasi Akademisi Müdür Yardımcısı Dr. Yevgeniya Gaber, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Filiz Tutku Aydın ve Avrasya İncelemeleri Merkezi’nden kıdemli analist Dr. Turgut Kerem Tuncel’in katılımıyla gerçekleşecek olan “2014’ten beri Kırım’da Siyasi ve Sosyal Dinamikler” başlıklı panel Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yapılacaktır.

Tarih: 25 Şubat 2019

Saat: 13:00-17:00

Yer: ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi B Binası (Mavi Oda)