Ukrayna “Paskalya Evde” projesine hazırlanıyor

0
1320

Ukrayna’da Paskalya kutlamaları sırasında oluşabilecek yoğunluğu önleyebilmek amacıyla Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy tarafından “Paskalya Evde” projesi tanıtıldı. Proje belirli ritüellerin yerine getirilerek kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzak kalınması formasyonunu içeriyor.

Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy, belediye başkanları ve devlet idarelerinin yöneticileri ile yaptığı konferans toplantılarda “Paskalya Evde” projesini açıkladı.

Zelenskıy proje hakkında yaptığı açıklamada:

“Paskalya törenleri sırasında kiliselerde birçok insan toplanır. Bunların içerisinde yurtdışından gelenlerde bulunur. Şimdi hazırladığımız proje ile kiliselerde oluşabilecek yoğunluğu önleyecek ve bu tatili evde kutlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Koronavirüs salgınından korunma çerçevesinde kiliselerde oluşabilecek kalabalığı önleyerek ibadet hizmetinin güvenli bir şekilde sağlanabileceğini söyleyen Zelenskıy, ibadetlerin kilise yetkilileri tarafından video konferanslar aracılığıyla çevrimiçi uygulamalarla yapılabileceğinin altını çizdi.

Kaynak: Ukrinform