Ukrayna “Kahvaltı Festivali”nin onur konuğu oldu

0
1816

Ukrayna, kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerini bir araya getiren “Kahvaltı Festivali”nin onur konuğu oldu.

21- 24 Şubat tarihleri arasında, Ankara Atatürk Kültür Merkezinde “Kahvaltı Festivali” düzenlendi. Festivalin organizatörleri’nden, “ZirveFuar” Yönetim Kurulu Başkanı ve “TÜRSAB” Disiplin Kurulu Başkanı -Kılıçarslan Karapıçak- tarafından davet edilerek uluslararası formatta tek katılımcı olarak fuarın şeref konuğu olan Ukrayna, zengin lezzetlerini Türk dostlarıyla paylaştı.

Festivalin açılış törenine eşiyle birlikte katılan Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, bu tür etkinliklerin önemini belirterek, Ukrayna ve Türk mutfağının çok lezzetli ürünlere sahip olduğunu ve hatta biraz benzerliklerin olduğunu da vurguladı.

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği ve Ukrayna Ankara Derneğinin fuar için hazırladıkları özel ve zengin içerikli menü Ukrayna’yı usulüne uygun olarak temsil ederek, Türk dostlarının Ukrayna kültürüyle en iyi şekilde tanıştırılması amacı yerine getirilmiş oldu.

Fuara katılan Ukrayna Ankara Derneği üyesi Olena Unalmış yaptığı açıklamada;

“Biz bu fuara Ukrayna mutfağının lezzetlerini temsil ederek, Türk vatandaşlarına Ukrayna kültürünü ve yaşam tarzını anlatmak için geldik.” dedi.

Olena Unalmış ziyaretçilerin ilgi odağı arasında özellikle Karpat balı’nın olduğunu ve balı tanıtmak için Lviv’den temsilen gelen aracı Volodymyr Horyshnik ile işbirliği olasılığını değerlendiren ziyaretçilerin de olduğunu belirtti.