Ukrayna, Eurovision 2019’da oldukça iddialı

0
2007

“Eurovision 2019” adlı uluslararası şarkı yarışmasında Ukraynayı kimin temsil edeceğini belirlemek için yapılan ulusal çaptaki “Vidbir” seçimlerinde, MARUV(Anna Korsun) adlı şarkıcı, “Siren Song” şarkısıyla jüri ve izleyicilerin beğenisini kazanarak birinci oldu.

“Drunk Groove” şarkısıyla bütün dünyada en çok dinlenenler listesine girmeyi başaran Ukraynalı Şarkıcı MARUV, “siren song” şarkısıyla  Eurovision 2019’da Ukrayna’yı kimin temsil temsil edeceğini belirlemek için yapılan ulusal çaptaki seçimlerde 12 üzerinden 11 puan alarak Ukrayna’yı temsil etme hakkı kazandı.

Eurovision 2019’un ulusal seçiminde finaline kalan adaylardan, Jüri üyelerinin oyları sonucunda ikinci sıraya yerleşen Maruv, izleyicilerin oylarının da dahil edilmesiyle birinci oldu. Nihai oy sonuçlarına göre “Freedom Jazz” grubu ikinci ve “KAZKA” grubu ise üçüncü oldu.

Toplamda 167.500 izleyici oylamaya katıldı.

Bununla birlikte, MARUV’un Ukrayna adına uluslararası bir yarışmaya katılmasına ilişkin nihai karar, katılımcı ile sözleşme imzalayan kamu yayıncısı tarafından alınacaktır. Eğer yayıncı tarafından nihai karar verilirse MARUV, İsrail’in başkenti Tel Aviv’de yapılacak olan Eurovision 2019 Şarkı Yarışmasında Ukrayna’yı “Siren Song” şarkısıyla temsil edecek.

Eğer tüm süreç olumlu yönde giderse, Ukraynalı temsilci, 14 Mayıs’ta yapılacak olan birinci yarı finalin ikinci yarısında şarkı söyleyecek. İkinci yarı final ise, 16 Mayıs’ta yapılacak ve kazananın adı 18 Mayıs’ta duyrulacaktır.