Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko Türkiye’ye geliyor

0
1732

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko 3 Kasım 2018 tarihinde İstanbul’da bir araya gelecek.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko başkanlığındaki Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantısı’nın 3 Kasım Cumartesi günü İstanbul’da düzenleneceği açıklandı.

Erdoğan ve Poroşenko başkanlığında 3 Kasım Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek toplantıya, her iki ülkeden ilgili bakanlar katılacak.

Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Yedinci Toplantısı hakkında Cumhurbaşkanlığı sitesinden yapılan yazılı basın açıklamasında, Türkiye ile Ukrayna arasındaki ilişkilerin derinleştirileceği belirtildi.

Türkiye ile Ukrayna arasındaki ilişkilerin tüm yönleriyle gözden geçirileceği toplantıda, iki ülke arasındaki stratejik ortaklık ilişkilerinin bölgenin barış, istikrar ve refahına katkıda bulunacak şekilde daha da derinleştirilmesi imkanları üzerinde durulması, bu istikamette muhtelif anlaşma ve protokollerin imzalanması öngörülüyor.