Ukrayna dans ekibi gösterileriyle büyüledi

0
2398

32’nci Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması heyecanına Ukrayna’da dahil oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 32’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın heyecanı 7 Temmuz’da başladı. Mehter Takımı’nın gösterisinin ardından güvercin uçurmasıyla başlayan etkinlik, Heykel Atatürk Anıtı önünden başlayan kortej yürüyüşü ile devam etti. Kültürpark’a kadar devam eden kortejde yarışmaya katılan ülkelerin dansçıları hünerlerini sergilerken, aynı zamanda görsel şölen oluşturdu.

Özgün formatıyla geleneksel çizgisini koruyarak bugünlere gelen Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, farklı ülkelerden değişik kültürlere dünyaya yansıma şansını tanıyor. ‘57. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında organize edilen yarışmaya, bu yıl 21 ülke katıldı. Ukrayna’dan yarışmaya katılan ‘Kalyna’ halk dansları ekibi de yaptıkları gösteriler ile halkın büyük ilgisini çekti.

Bu yıl 32.’si düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, 7-12 Temmuz tarihleri arasında birbirinden farklı ve eğlenceli görüntülere sahne olacak.