Ukrayna’da sanal turlara katılmak ister misiniz ?

0
2444

Karantina tedbirlerinin her geçen gün arttığı Ukrayna, koronavirüs salgını ile mücadele ediyor. Yetkililerin evde kalın uyarıları aralıksız sürerken, insanlar bu zorlu süreci evlerinde geçirmek için çaba gösteriyorlar. Bizlerde bu sürecin daha verimli değerlendirilebilmesi için Ukrayna’daki başlıca sanal müzelere ve sanal turlara erişim sağlayabileceğiniz online platformları takipçilerimiz için araştırdık. Bu platformlar aracılığıyla açık hava müzelerini, sanat ve tarih müzelerini online ortamda görebilir, Ukrayna’nın belki de daha önce hiç görmediğiniz şehirleri ile sanal ortamda tanışabilirsiniz.

Ukrayna sanal turları

Ukrayna şehirlerini sanal ortamda anlatan sitede, İngilizce, Ukraynaca ve Rusça dil seçenekleri bulunuyor.

Sanal turlar aracılığıyla Kiev ve Çernivtsi şehirleriyle tanışabilir, Odessa, Harkiv, Dnipropetrovsk, Zaporijya, Çerkassi ve Vinnitsya, bölgelerini ziyaret edebilirsiniz.

Sanal turlara başlamak için tıklayınız.

Ukrayna’nın açık hava müzeleri

Ülke genelindeki açık hava müzelerinin gösterilerek farklı dillerde anlatımın yapıldığı sanal müze, ziyaretçilerine yedi açık hava müzesini gösteriyor.

Uzhgorod Ulusal Halk Mimarisi ve Yaşamı Müzesi; Pirogovo’da Ukrayna Ulusal Halk Mimarisi ve Yaşamı Müzesi; Açık Hava Müzesi “Mamaeva Sloboda”; Orta Naddnipryanshchina Halk Mimarisi ve Yaşamı Müzesi; “Bodan Khmelnitsky Konutu” Açık Hava Müzesi; Halk Mimarisi ve Yaşamı Müzesi “Shevchenko Guy”; Açık Hava Müzesi “Zaporizhzhya Sich”.

İngilizce anlatım seçeneği de bulunan site için tıklayınız.

Online Ukrayna müzeleri

Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy’nin bir süre önce koronavirüs salgını nedeniyle, yaptığı ‘ulusal sesleniş’ konuşmasında sözünü ettiği Museum Online sitesi üzerinden ülkedeki farklı sanat ve tarih müzelerini görebilirsiniz.

Sanat ve tarih müzelerini görmek için tıklayınız.

Kaynak: UkrTürk