Ukrayna-Türkiye maçı Kharkiv’de oynanacak

0
2440

Ukrayna ile Türkiye arasında yapılacak 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu 7. maçının stadı belli oldu.

Kharkiv Bōlgesi Valisi, Ukraynalı politikacı Yuliya Svitlychna, Ukrayna ile Türkiye arasında 2 Eylül’de yapılacak 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu 7. maçının Kharkiv’de oynanmasını doğruladı. Ukrayna ve Tūrkiye Milli takımları arasında maç, Kharkiv’de bulunan Metalist Stadı’nda oynanacak.

Zorlu maç, 2 Eylül Cumartesi günü yapılacak ve TSİ 21.45’te başlayacak.

Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko, Yuliya Svitlychna ile yaptıkları görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Kharkiv, amatör maçlarda bile 9000 bin taraftarın geldiği büyük bir futbol bölgesi. Bu, tüm ülke için iyi bir örnek. Yönetim, Ukrayna-Türkiye maçıyla ilgili fikri benimsedi. Maçın Kharkiv’de oynanması fikrini destekleyen UEFA ve FIFA’ya çok teşekkür etmek istiyorum”  ifadesini kullandı.

Yuliya Svitlychna ise açıklamada “Zaman geçtikçe Ukrayna spor öneminin daha çok farkına varıyor. Bu maç Kharkiv bölgesini tanıtma ve yatırımcıların ilgisini çekme açısından çok büyük bir fırsat. Bu yolda doğru bir yaklaşım uygulanması dahilinde bir sürü imkan yaratılabileceğini söyleyebiliriz” dedi.