Türkiye’nin güvenli tatil hizmeti Ukrayna medyasında

Ukrayna haber ajansı, güvenli turizm sezonunu açan Türkiye’de Kovid-19 salgınına karşı alınan önlemleri inceledi. Haber ajansı, Türkiye'nin güvenli tatil hizmeti kapsamında sağladığı imkanların içeriği hakkında bilgiler verdi.
0
1421

Ukrayna haber ajansı, güvenli turizm sezonunu açan Türkiye’de Kovid-19 salgınına karşı alınan önlemleri inceledi. Haber ajansı, Türkiye’nin güvenli tatil hizmeti kapsamında sağladığı imkanların içeriği hakkında bilgiler verdi.

Ukrayna Haber Ajansı UNIAN, Türkiye’nin Ukrayna vatandaşlarına kapılarını açan ilk turizm merkezi olduğunu hatırlattığı haberinde, güvenli turizm sezonunu açan Türkiye’nin Kovid-19 salgınına karşı kapsamlı önlemler aldığını ve güvenli bir tatil sezonu geçirmek için sağlanan imkanları açıkladı.

Türkiye’nin güvenli tatil hizmeti kapsamında, havaalanlarına girişlerde ve pasaport kontrollerinde sosyal mesafeye verilen önemin altı çizilerek, turistlerin güvenli bir tatil geçirmeleri noktasında otellerde alınan önlemlerin içeriği hakkında detaylı bilgiler verildi.

Aynı zamanda Türkiye’yi ziyaret eden turistlerin, otellerde güvenli ve konforlu bir tatil geçirmeleri için alınan tedbirler konusunda detaylar paylaşıldı.  Otellere girişte yapılan ateş ölçümleri, turistler için sağlanan maske ve el dezenfektanlarına ulaşımın kolaylığı gibi birçok imkânın sağlandığı bildirildi.

Bu sezon geçen senelere göre daha az turist olacağı için daha konforlu bir tatil geçirileceğine dikkat çekildi.