Türk yazarlar Ukrayna Edebiyat Festivali’nde buluşacak

0
2256

Ukrayna’da düzenlenecek olan Yazarların Okuma Ayı (ARM) Festivali’nin bu yıl ki onur konuğu Türkiye olacak.

Orta Avrupa’nın en büyük edebi festivali olan “Yazarların Okuma Ayı (ARM) Festivali” bu yıl Ukrayna’da gerçekleşecek. 5 Temmuz- 4 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak olan etkinliğin onur konuğu Türkiye seçildi.

5 Temmuz- 4 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik, birçok farklı ülkenin yazarlarıyla iletişim kurma, modern edebiyatı tanıma ve takip ettiğiniz yazarların ve şairlerin imzalarını almak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Festival ayrıca yeni kitap çevirileri, belgeseller ve ARM Kütüphanesindeki kitap serilerini inceleme gibi bir dizi başka etkinlik ve projeyi de içeriyor.

Türkiye’den de Tuna Kiremitçi, Nedim Gürsel, Ayfer Tunç, Özgür Mumcu, İskender Pala gibi birçok önemli yazar ve şairin yanı sıra Ukrayna, Polonya, Çek Cumhuriyeti gibi birçok ülkenin edebiyatçıları da festival kapsamında etkinlikte yer alacak ve okurlarıyla buluşma imkânı bulacaklar.

Orta Avrupa’nın en büyük edebi festivali olan Yazarların Okuma Ayı (ARM) Festivali ilk olarak 2000 yılında Brno, Çek Cumhuriyeti’nde düzenlendi. Bu yıl Ukrayna’da düzenlenecek olan Yazarların Okuma Ayı Festivali tüm konuklarını bekliyor.

Festivalin detaylı program akışına http://www.misyacavtorskykhchytan.com.ua/en adresinden ulaşabilirsiniz.