Kiev’de yılbaşı heyecanı başladı

0
4636

Dev yılbaşı ağacı ve süslemelerle ışıl ışıl bir görünüme bürünen Kiev’de çeşitli konserler ve gösterilerle binlerce insan yeni yıla coşkuyla girecek. Başkent Kiev’de yılbaşı coşkusunun yaşanacağı adresleri değerli okurlarımız için derledik.

1.Sofiyskaya Meydanı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sofiyskaya Meydanı yılbaşı ve Noel kutlamalarının kalbinin attığı gözde mekanlardan olacak. Müzik grupları ve şarkıcılar 24-25 Aralık, 30-31 Aralık, 1–2 Ocak, 5 Ocak, 7 Ocak, 12-13 Ocak tarihlerinde ziyaretçilerinin eğlenecekleri konser ve etkinliklerle, yeni yıl heyecanına ev sahipliği yapacak.

2.Volodymyrska Geçidi

Sofiyskaya ve Mykhailivska Meydanını birleştiren Volodymyrska, bu yıl da yeni yıl heyecanına ortak olacak. Ziyaretçilerini sıcak yemek ve içeceklerle karşılayacak olan Volodymyrska, çeşitli Noel hediyeleri almak içinde uygun adreslerden bir tanesi.

3.Mykhailivska Meydanı

Ukrayna’nın kalbi Mykhailivska Meydanı, özellikle yılbaşında aileler için mükemmel bir adres. Ziyaretçileri, lunaparkın keyfini çıkarabilir, çocuklar ve yetişkinler için uygun olan diğer eğlence merkezlerinde yeni yıla girerken güzel vakit geçirebilirler.

4. Kontraktova Meydanı

Kontraktova Meydanı’nı ziyaret etmeyi düşünenler, Ukraynalı sanatçı Maria Prymachenko’nun resimlerinden karakterleri ve öğeleri gösteren süslemelerle süslenmiş bir Noel Ağacını bulabilir ve St.Nicholas’ın evini ziyaret edebilirler. Ayrıca çeşitli atıştırmalık yiyecek ve içeceklerin sunulduğu bir yemek alanı ve çeşitli hediyeleri alabileceğiniz bir Noel pazarı da olacak. Bunun dışında Kontraktova Meydanı, Kiev’in güzel manzarasının tadını çıkarmak isteyen ziyaretçileri için dönme dolabını denemelerine sunuyor. Bunlarla birlikte Kontraktova meydanını ziyaret etmeyi düşünenler 25- 31 Aralık, 1-2, 5, 7–8 ve 12–13 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan 15’in üzerinde canlı müzik gösterisinin de tadını çıkarabilir.

5.VDNH Parkı

Kiev’in gözde parklarından VDNH’da da şimdiden yeni yıl coşkusu başladı. Park, çocuklar ve yetişkinler için kurulan birçok alandaki renkli etkinliklerle yılbaşını bekliyor. Konserler, yarışmalar, şovlar, hediyelik eşyaların satıldığı panayırlar, buz pateni pisti, yiyecek bölümü ve daha birçok etkinlik ile VDNH, Kiev’de yılbaşının ve Noel eğlencelerinin en önemli adreslerinden biri.