Kiev’de askeri geçit töreninden muhteşem görüntüler

0
2812

Ukrayna, 24 Ağustos’ta gerçekleşecek olan “Bağımsızlık Günü” kutlamaları için hazırlıklarını tamamlıyor.

24 Ağustos sabahı Ukrayna’nın Bağımsızlığını kutlamak amacıyla Kiev’de yapılacak olan askeri geçit töreni için Kreşatık caddesi üzerinde askeri geçit provası gerçekleşti.

Geçit töreni sebebiyle dizilmiş yüzlerce asker, askeri araç, jetler ve füze sistemleri, Kiev’in ana caddesi Kreşatık’te boy gösterdi. Ukrayna halkının ve turistlerin ilgi gösterdiği prova nedeniyle kent merkezinde bazı caddeler trafiğe kapatıldı.

Ukrayna halkı Kiev’in merkezinde, şeritler ile çevrili yol etrafında toplanarak sıra dışı hazırlıkları izlediler ve fotoğraflar çektiler.

Крещатик перекрыт, проходит репетиция военного парада в центре Киева

Gepostet von Информатор Киев am Samstag, 18. August 2018

Kiev’de 24 Ağustos Bağımsızlık Günü’nde her sene olduğu gibi askeri geçit töreni düzenlenecek ve Kiev’in ana caddesi Kreşatık’te 4 bin 500 asker gösterilerde bulunacak.

Ukrayna her yıl 24 Ağustos tarihinde Bağımsızlık Günü’nü kutluyor. 24 Ağustos 1991 tarihinde Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Parlamentosu Ukrayna’nın bağımsızlığını ilan eden belgeyi kabul etti ve 1 Aralık 1991 tarihinde düzenlenen referandumda Ukraynalıların yüzde 90’ı Ukrayna’nın bağımsızlığı için oy verdi.