Groysman yetkili makamlara çağrıda bulundu

0
1485

Ukrayna Başbakanı Volodimir Groysman, Ukrayna’da avantajlı bir iş ortamının yaratılması konusunda yetkili makamlara daha aktif olma çağrısında bulundu.

Açılışını Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun yaptığı ticari toplantıda, Ukrayna’daki iş adamlarıyla bir araya gelen Groysman yaptığı konuşmada, “Ukrayna’da yeterince kriz yaşandığını düşünüyorum. Yaşanan her kriz devletimiz için olumsuz bir algıyla sona eriyor. Bu nedenle, ülkemiz için bizim sistematik eylemlere, istikrarlı olmaya, hızlı karar vermeye ve normal bir iş ortamı yaratmaya ihtiyacımız var. Bu ihtiyaçlara yakın gelecekte çözüm bulunmalı.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Groysman, yetkili makamlar ile iş adamları arasındaki diyalog düzeyinin verimli olduğunu ancak bunun sadece diyalog düzeyinde kaldığını ve iş adamlarının yetkililer üzerinde yeterince etkide bulunmadığını da belirtti.

Devletin ve özel sektörün bir araya geldiği toplantıda, Ukrayna’daki iş dünyasının mevcut sorunları ve zorlukları, başlatılan reformların gidişatı, devlet aygıtlarının çalışmaları ve yetkililerin ortaya koymuş oldukları en son girişimler tartışıldı.

Gerçekleşen toplantının, Ukrayna Ticaret Odasına kayıtlı Amerikalı şirketler, Avrupa İş Birliği ve Ukrayna Girişimciler Birliği için genel bir toplantı niteliğinde olduğu ifade edildi.