Büyükelçi Andrii Sybiha’nın eşi Tatiana Sybiha’dan anlamlı etkinlik

0
2732

Ankara, Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha’nın eşi Bayan Tatiana Sybiha tarafından düzenlenen anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha’nın eşi Bayan Tatiana Sybiha tarafından düzenlenen Türkiye Büyükelçilerinin eşlerinin katıldığı etkinlik, “Ukrayna Yemek Günlerinin” yapıldığı Ankara HiltonSA ‘da gerçekleştirildi. Ankara Ukrayna Derneği, düzenlenen bu kapsamlı organizasyona katılarak, Ukrayna kültürü ve derneğinin faaliyetleri hakkında konuklara bilgiler verdi.

Bayan Tatiana Sybiha, düzenlenen bu yardım etkinliği hakkında yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “Bugün gerçekleşen etkinlik sadece bir eğlence ve toplantı değil. Her buluşmamızda yeni üyelere hoş geldiniz diyoruz ve yenilerini takip ediyoruz. Hep birlikte bir proje yürütmeliyiz. Bugün hem Ukrayna’nın tanıtımı hem de Ankara’ya tedavi olmak için gelen kanser hastalarına yardımcı olabilmek adına, hayırsever bir görev için toplandık.” dedi.

Ankara Ukrayna Derneği’nin aktif olarak görevde bulunduğu etkinlikte, Başkan Yuliya Biletska, Ankara Ukrayna Derneği faaliyetlerinin ana yönlerinin temel alındığı bir sunum gerçekleştirerek, açıklayıcı bir tanıtım yaptı.

Ardından sunduğu dans gösterileriyle dikkatleri üzerine çeken “Ukrayna Çiçekleri” dans topluluğunun şovlarının bitiminde, Ukrayna’ya özgü şarkıları, eşsiz sesi ile birleştiren Olena Şimşek konuklara keyifli dakikalar yaşattı.

Etkinliğe katılan yetenekli sanatçı Anna Skorobagatko-Polat kendi elleriyle ustalıkla boyanmış ve el yapımı mucizelerini konuklara sunarak elde ettiği geliri, Ukrayna’dan Ankara’ya tedavisi için gelen üç yaşında bir kız çocuğu olan Victoria’nın tedavisine bağışladı.

Etkinlikte aktif olarak görevde bulunan, Olena Ünalmış ve Galina Kızılkale organizasyon konusunda yardımcı oldular.

Ankara Ukrayna Derneği Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda; “Derneğimizin faaliyetlerini ve Ukrayna kültürünü bu kadar üst düzey bir durumda sergilemek için mükemmel bir fırsat sunan Bayan Tatiana’ya teşekkür ederiz!” açıklamalarına yer verildi.