Başkan Vekili Gerashchenko, “Siyasi tutsaklar karşılığında 20 militanı iade etmeye hazırız”

0
1772

Başkan Vekili Gerashchenko yapmış olduğu açıklamada, ”Ukrayna’da tutulan Ukraynalı siyasi tutsaklar için Donbas’ta gözaltına alınan 20’den fazla Rus militanı değiştirmeye hazır.” dedi.

Gözaltına alınanların serbest bırakılmasına ilişkin olarak, Ukrayna olarak Rusya’ya bir kez daha hatırlatmak isteriz ki, Donbas’ta olmadığı iddia edilen Ruslar gözaltına alındı ve tutuklandı. Biz gözaltına aldığımız Rusları, Rus hapisanelerinde tutulan Kremlin rehineleriyle değiştirmeye hazırız ve bu süreci hızlandırmak istiyoruz. Ayrıca resmi facebook sayfasından paylaşım yapan başkan vekili, ”Asker ve sivillerimizin işgal altındaki topraklardaki hapishaneden serbest bırakılması uğruna her türlü taviz vermeye hazırız.” dedi.

Освітній закон: угорські депутати не схотіли слухати делегацію ВР - ГеращенкоAyrıca Gerashchenko bu konuda herhangi bir ilerleme kaydedilmediğine üzüldüğünü ifade etti.

Ek olarak Ukrayna Adalet Bakanlığı’ndan elde edilen güncel raporlara göre 26 Şubat tarihinden itibaren 64 Ukrayna vatandaşı Kremlin’de tutulmaktadır.