Kardeş şehir ile ilk hedef “Ekonomik İşbirliği”

0
1950

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ukrayna’nın Kharkiv Belediyesi yetkilileriyle önemli bir işbirliğine imza attı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kharkiv Belediyesi Yatırım İşleri Daire Başkanlığı temsilcileri, Ukrayna parlamento meclisinden milletvekilleri ve tekstil alanında faaliyet gösteren iş adamlarından oluşan heyet, görüşme yapmak üzere Gaziantep’e geldi.

Kharkiv’li yetkililer Gaziantep Organize Sanayi Bölge (GOSB) Başkanı Deniz Köken, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Genel Sekreteri Kürşat Göncü ile görüşerek ticari anlamda her iki şehre katkı sağlayacak konularda fikir alışverişlerinde bulundu.

GOSB fabrika ziyaretlerinden memnun kalan heyet,Gaziantep’in ticaret hacminin büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, Gaziantepli idareci ve iş adamlarını, yakın bir zamanda Kharkiv Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek Uluslararası Tekstil Fuarına davet etti.

Fuar ve tekstil alanında çalışan diğer iş adamlarıyla önemli görüşmeler yapılabileceğini belirten yetkililer, ticari anlamda daha fazla yol alınabileceğini dile getirerek, ilişkilerin gelişmesine yönelik bu ziyaretin ilk adım olduğunu ifade etti.

Heyet, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’e ve ziyarette emeği geçen herkese teşekkür etti.