Başkan Erdoğan’dan Ukrayna’ya Bağımsızlık Günü mesajı

0
1667

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’nın bağımsızlığının 27. yıl dönümü dolayısıyla Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’ya tebrik mesajı iletti.

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’nın bağımsızlığının 27. yıl dönümünde Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ve Ukraynalıları kutladı.

Başkan Erdoğan’ın, Ukrayna’nın bağımsızlığına, toprak bütünlüğüne ve egemenliğine olan desteğin sürdürüleceğini belirtti.

Stratejik ortak Ukrayna ile ilişkilerin her alanda geliştiğini belirten Erdoğan, “Halklarımız arasındaki uzun süredir devam eden dostluk günbegün derinleşiyor. İş birliğimizi daha da yukarılara çıkaracağımız ortak bir iradeye sahip olduğumuzu gözlemlemekten son derece memnuniyet duymaktayız. Türkiye, Ukrayna’nın bağımsızlığını, toprak bütünlüğünü ve egemenliğini desteklemeye devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna’nın bağımsızlık günü dolayısıyla yayımladığı mesajını Ukrayna halkı için refah ve esenlik dilekleriyle sonlandıran Başkan Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko’yu, iki ülkenin stratejik iş birliğinin “sancaktarlığını yapan” Üst Düzey Stratejik Konsey’in bir sonraki toplantısı için Türkiye’ye davet etti.