“6. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi” bu yıl Ukrayna’da düzenlenecek

0
2139

Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Derneği tarafından organize edilen “6. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi” Ukrayna’da düzenlenecek.

Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Derneği tarafından “6. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi” 25 – 27 Nisan 2018 tarihleri arasında, Ukrayna Lviv Beden Kültürü Devlet Üniversitesi‘nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

“6. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi” resmi sayfasında yapılmış olan paylaşımda şu açıklamalarda bulunuldu, “Günümüzde gerek bölgemizde gerekse küresel ölçekte çatışmalar çoğalıyor ve dünya barışı tarihte hiç olmadığı kadar büyük bir tehlike ile yüzleşiyor. Böyle bir sosyo-politik ortamda, 25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Ukrayna Lviv Beden Kültürü Devlet Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştireceğimiz, 6. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongremiz için ‘Spor, kültür ve sosyal araştırmaları kaybedilen değerleri keşfetmek için kullanmak’ temasını seçmiş bulunmaktayız.”

Spor Bilimleri, Kültür Araştırmaları, Eğitim Bilimleri, İslami İlimler, Güzel Sanatlar, İletişim, Edebiyat, Dilbilim olmak üzere sosyal bilimlerin çeşitli alanlarından temsilcileri bir araya getirecek olan kongreye katılmak isteyen akademisyenler 15 Ocak ile 1 Mart tarihleri arasında bildirilerini göndermeleri gerekiyor.

Neden Lviv ?
– Spor Bilimleri alanında güçlü bir partner üniversite (Lviv Beden Kültürü Üniversitesi) ve yine sözel alanlarda güçlü ve köklü bir destekçi devlet üniversitesi (Ivan Franko Devlet Üniversitesi)
– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yeni kimlik kartıyla (pasaportsuz) seyahat imkanı ve vizesiz giriş
– Çok sayıda uçuş alternatifi
– Zengin tarihi, kültürel ve doğa güzellikleri
– Avrupa ve Rusya arasında geçiş kenti olmanın getirdiği kültürel çeşitlilik
– Doğu Avrupa ülkelerine havayolu ve tren yolu ile kolay geçiş imkanı
– Dağ turizmi seçenekleri
– Son derece uygun fiyat seçenekleri

Daha detaylı bilgi için conference.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.