Uluslararası Belediye Başkanları Zirvesi Kiev’de başladı

0
1334

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Belediye Başkanları Zirvesi, 9 Ekim’de Kiev’de başladı.

Zirveye, kentsel gelişim ve yenilik konularında uzmanlar, belediye başkanları ve yerel yönetim temsilcileri düzeyinde katılım gerçekleşti.

Batı NIS Girişim Fonu CEO’su ve Başkanı Jaroslawa Johnson’a göre zirve hem yerel hem de küresel olarak en iyi yöntemleri paylaşmak için düzenleniyor. Johnson konuşmasının devamında bu seneki zirvenin, şehirlerle, yerel çevrelerle ve firmalarla işbirliği yaparak kentlerin ekonomik büyümesini sağlayacak yöntemlerin bulunmasına odaklanılacağını söyledi.

Görüşmelerde, vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek bir şehir dönüşümünün parçası olarak işbirliği yönünde olacak. İşbirliği konusunda gerçekleşen zirvede üç ana yön tartışıldı: sivil toplum ve aktif vatandaşlar ile işbirliği, iş dünyası ile işbirliği ve çift şehirler arasında işbirliği.

Yıllık zirve, şehir yaşamının her alanında en iyi uygulamaları, genel sıkıntıları ve çözümleri, yenilikleri, kentsel gelişimdeki modern eğilimleri tartışmak için dünyanın dört bir yanından önde gelen belediye başkanlarını bir araya getiriyor. Zirve, Ukrayna Başbakanı ve Kiev Belediye Başkanı tarafından destekleniyor.

Uluslararası Belediye Başkanları Zirvesi, 2016 yılında yerel yönetim liderleri ve küresel düzeyde yerel kalkınmadaki başlıca paydaşların temsilcileri için bilgi alışverişi platformu olarak başlatılmıştı.

Çeviri: Ataberk Üret