Ukrayna’nın Aşk Tüneli’nden objektiflere yansıyanlar

0
4704

Ukrayna’nın beğeni toplayan, bir okadar doğal güzelliğe sahip Aşk Tüneli’nden objektiflere yansıyan görüntüleri ve Aşk Tüneli hakkındaki değerlendirmemizi okurlarımız için yaptık.

Ukrayna’da bulunan Aşk Tüneli, birçok listeleme ve içerik platformu tarafından en güzel, en ziyaret edilesi yerler gibi listelerin başında gösteriliyor. Ukrayna içerisinde belki de bulunmak isteyebileceğiniz en güzel yer olsa da bilinirliği aslında internetin dışında Kiev, Lviv gibi büyük şehirlere göre çok fazla değil ve çok detaylı bilgi yok. Fakat yazımızı okuduktan sonra gezi planlarınıza Aşk Tüneli’ni ekleyeceğinizi düşünüyoruz.

Aşk Tüneli (The Tunnel of Love, Tunel’ Kohannia, Тунель кохання), Ukrayna’nın Rivne Oblastı’na (bölgesi) bağlı, Klevan isimli küçük bir yerleşim yeri üzerinde bulunan; tek yönlü bir tren rayının etrafında, her iki yönde uzayıp giden ağaçların yukarıdan birleşmesiyle meydana gelen doğal bir tüneldir. Aşk Tüneli’nin uzunluğu 6 km’dir. Tünelin girişinde çeşitli hediyelik eşya, magnet satıcıları ve yiyecek-içecek alabileceğiniz bir stand mevcuttur. Ve Tünele giriş ücretsiz.

Geçtiğimiz haftalarda Aşk Tüneli’nden çekilen bir kare, ünlü Instagram hesabı ‘Earth Focus’ta’ yayınlanmıştır. Fotoğraf sanatçısı Ivan Mulyk’in objektifine takılan görüntü, 3 milyon ziyaretçisi olan Earth Focus’ta 45 bin ’den fazla beğeni toplamış.

İnanışa göre aşıklar, tünelde gezerken birbirlerini öperse aşkları sonsuz dek sürüyor. Tüneli ziyaret eden gençler, buraya yanlarında getirdikleri çiçekleri ekerek aşklarını ölümsüz yapacaklarına inanıyorlar.

Bu büyülü cenneti ziyaret etmeyi düşünen değerli okurlarımızın ulaşım konusunda ihtiyaç duyacakları internet adresleri;

Otobüs saatlerine bakabileceğiniz internet sitesi: bus.com.ua
Tren saatlerine bakabileceğiniz ve online bilet satın alabileceğiniz internet sitesi: booking.uz.gov.ua/en/