Ukraynalı sanatçı Kiev’de ‘Yaşam Nehri’ sergisini açıyor

0
1504

Ukraynalı sanatçı Olga Kondratska’nın “Yaşam Nehri” başlıklı sergisi, Kiev’deki Taras Shevchenko Ulusal Müzesi’nde açıldı.

4 Şubat’a kadar sürecek olan serginin amacı, kent sakinlerinin enerjilerinin artması ve çocukların kendilerine resim çekmeye başlamaları için bir fırsat vermektir.

Sergilere ait yüz resim, doğal felaketlerin duygusal “portreleri”, yılın mevsimleri ve dünyadaki farklı bölgelerdeki günleri benzersiz renkleriyle renklendiriyor. Yazar, insanların hayatın en mutlu anlarında yaşadığı olumlu duyguların kıvılcımını göstermeye çalışmıştır. Resimler, her insanın mükemmel renk kombinasyonunu bulabileceği şekilde seçildi.

Kondratska Sergiye, genç ziyaretçiler için gerçek sanatçılar gibi hissettikleri ve ilk fotoğraflarını kendileri ile çekebilecekleri ücretsiz master dersleri yer veriyor.

Kondratska, Ukraynalı bir resim ustası, mimar tasarımcısı, Amerikan Mimarlar Enstitüsü üyesidir. Çalışmaları, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Macaristan, Fransa ve Brezilya’daki resim koleksiyoncuları tarafından biliniyor. Kondratska ayrıca Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika’daki ülkelerde mimari, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanında yüzlerce proje yarattı.