Ukrayna’dan Dalaman’a Gelen İlk Turist Kafilesi Çiçeklerle Karşılandı

0
2794

Ukrayna’dan Muğla’nın Dalaman ilçesine charter seferiyle gelen ilk turist kafilesi, havalimanında çiçeklerle karşılandı.

Kiev’den sabah saatlerinde havalanan Bravo Airways’e ait uçakla Dalaman Havalimanı’na gelen 167 kişilik kafile için karşılama töreni düzenlendi. Uçaktan inen yolculara ve uçuş ekibine çiçekler verildi, çeşitli ikramlarda bulunuldu. Kafilenin tatillerini, Sarıgerme, Dalyan, Marmaris ve Fethiye’de geçirecekleri öğrenildi.

YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sezon Ukrayna’dan gelen ilk kafileyi coşkuyla karşıladıklarını söyledi. Songur, yıl sonuna kadar Ukrayna’dan gelen yolcu sayısının 100 bine ulaşmasını hedeflediklerini kaydetti.

Lemar Tour Ege Bölge Müdürü Nihat Semih Mod da kafileyle Ukrayna’da faaliyet gösteren seçkin acentelerin temsilcilerinin de bölgeye geldiğini vurguladı. Lemar Tour ve Ukrayna’daki partnerleri Travel Professional Grup (TPG) ile Dalaman destinasyonuna bu yıl 25 bin turist getirmeyi hedeflediklerini anlatan Mod, şunları kaydetti:

“Mayıs ayı ile Ukrayna’nın çeşitli şehirlerinden haftada 9 uçak kalkacak. Bunun yanı sıra bölgemizin tanıtımı açısından VİP gruplarımız bölgemizi ziyaret edecek. Bu ziyaretleri önemsiyoruz, çünkü gelecek acente temsilcilerinin ülkemizin tanıtımına daha çok katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”