Ukrayna’nın en çok ziyaret edilen üçüncü şehri Harkiv oldu

0
2132

Ukrayna’nın ikinci büyük şehri olan Harkiv (Kharkiv) turistlerin en çok ziyaret ettiği şehirler arasında üçüncü sırayı aldı.

Harkiv Kent Konseyi Uluslararası İşbirliği Dairesi Başkan Yardımcısı Julia Zgurskaya, Berlin’deki ITB-2019 Uluslararası Turizmi Fuarı sırasında Ukrayna’nın en çok ziyaret edilen şehirleri sırasında Harkiv’in 3’üncü şehir olduğunu belirtti.

Zgurskaya konu hakkında yaptığı açıklamada, “Geçen hafta, Ekonomi Kalkınma Bakanlığı’ndan, Kharkiv’in 1,2 milyondan fazla yabancı turist ve 5 milyondan fazla Ukraynalı ziyaretçi ile TOP-3’e girdiği bilgisini aldım.” dedi.

Turist sayısının altını çizerek, sözlerine devam eden Zgurskaya, “Şimdi Harkiv Belediye Meclisi çalışanı olarak, tur paketlerini çeşitli dillerde “doldurma” çalışmalarımız devam ediyor: Ukraynaca, Rusça ve İngilizce’ye ek olarak, Almanca, Çince ve Türkçe dilleri konusunda çalışmalar devam ediyor.” açıklamalarında bulundu.

Zgurskaya, Avrupa’nın en iyi 15 parkından biri olan Gorky Parkı gibi Harkiv ‘de açılan yeni dinlenme alanlarının yakında tüm Avrupalıları karşılayacağını ve aynı zamanda bir hayvanat bahçesi açılacağını da vurguladı.

Julia Zgurskaya göre, Harkiv ‘deki turizm, Kiev, Lviv ve ülkenin doğusundaki özellikle Dinyeper, Zaporijya ile birlikte şehirlerin aralarında yaptığı işbirliği ve ortak kombine turizm ürünlerinin yaratılması ile gelişiyor.