Ukrayna’nın Ankara Temsilciliklerinden iki anlamlı 10 Kasım jesti

0
1695

Ukrayna’nın Ankara Derneği ve Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. yıldönümünü andılar.

Ukrayna Ankara Derneği düzenli olarak yürüttüğü bir proje olan Cumartesi Okulu’nda, 10 Kasım vesilesiyle yetişkinler ve öğrenciler bir araya gelerek, saygı duruşu ile Mustafa Kemal Atatürk’ü andılar.

Cumartesi Okulu’nun deneyimli eğitim kadrosu tarafından, Türk Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı Ukraynalı öğrencilere anlatıldı ve Atatürk’ün ölümünün 80. yıldönümü vesilesiyle Ukraynalı öğrenciler tarafından anlamlı bir poster hazırlandı.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği de Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. Yıldönümünde Ukrayna Bayrağı’nı yarıya kadar indirerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle andılar.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği Facebook sayfasında yapmış olduğu paylaşımda,  “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anıyoruz. Ukrayna Büyükelçiliği’nde Türk milleti ile dayanışma içerisinde olup Ukrayna bayrağı yarıya indirildi.”  açıklamalarında bulunuldu.