Ukrayna, Gürcistan’la ticaret cirosunu yılda 1 milyar dolara çıkarmayı planlıyor

0
1767

Ukrayna, Gürcistan’la ticaret cirosunu arttırmak ve lojistik için ortak ulaşım organlarının oluşumunu hızlandırmak yolunda bir görev üstleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman’ın resmi facebook sayfasından yapılan açıklama şu şekilde: ”Ukrayna, Gürcistan’la ticaret cirosunu yılda 1 milyar dolara çıkarmak ve daha uygun lojistik için ortak ulaşım organlarının oluşumunu hızlandırmak yolunda bir görev üstleniyor” dedi.

Ayrıca Groysman “Bu hafta, Avrupa yanlısı demokrasi idealleri ve reformların gidişatına olan kararlılığını bir kez daha teyit ederek, tek Kuşak – tek Yönlü yeni bir lojistik girişimini tartıştık. Dünyadaki yeni ticaret yollarını görmekten mutluluk duyuyoruz. Sadece geleceğe yönelik fikirleri konuşmamıza sevindim. Rakamlar ve somut planları konuşuyoruz hedefimiz ticaret cirosunu yılda 1 milyar dolara çıkarmak, ticaret lojistik sorunlarını çözmek ve gümrük politikasına tutarlı bir yaklaşım oluşturmak için müşterek ulaşım organlarının oluşum sürecini hızlandırmak ” dedi.