Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha “Yılın Büyükelçisi” ödülünü aldı

Buhara Medya Grup tarafından düzenlenen "10. Uluslararası Buhara Medya Ödülleri" gecesinde "Yılın Büyükelçisi" ödülünü Andrii Sybiha aldı.
0
1239

Buhara Medya Grup tarafından düzenlenen “10. Uluslararası Buhara Medya Ödülleri” gecesinde “Yılın Büyükelçisi” ödülünü Andrii Sybiha aldı.

Ankara Sheraton Otel’de Buhara Medya Grubunun düzenlediği gecede, “10. Uluslararası Buhara Medya Ödülleri” sahiplerini buldu. Gecenin en önemli ödüllerinden birisi olan “Yılın Büyükelçisi” ödülü Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha’ya verildi.

Büyükelçi Sybiha konuşmasına Hz. Mevlana’nın, “Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir” sözüyle başlayarak davetlilerden büyük alkış aldı.

Ukrayna-Türkiye arasındaki birliktelik üzerine konuşan Sybiha, “Özellikle bugün bu sahnede sizlerin arasında bulunmak benim için büyük bir onur. Çünkü söz konusu ödül Ukrayna ve Türkiye arasında bulunan stratejik ortaklığı ve iki ülke arasında var olan ilişkilerin güvenilirliğini yansıtmaktadır. Bu ödül Ukrayna ile Türkiye arasındaki stratejik ilişkileri güçlendirmek için iki ülkenin diplomatik misyonlarının gerçekleştirmiş oldukları çalışmaların bir ürünüdür.” açıklamalarında bulundu.

Büyükelçi Sybiha, Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkilerin her geçen gün güçlendiğinin altını çizerek, “Ukrayna’da daha fazla Türkiye, Türkiye’de daha fazla Ukrayna” sloganıyla çok büyük başarılar elde ettiklerini belirtti.

Buhara Medya Grup ödülleri siyasetten sanata; yılın siyasetçisi, yılın güçlü siyaset kadını, yılın ana haber bülteni sunucusu, yılın federasyonu, yılın proje ödülü, yılın sanatçısı, yılın büyükelçisi gibi çeşitli alanlarda en aktif ve başarılı temsilcilere verilmektedir. Bu yıl düzenlenen “10. Uluslararası Buhara Medya Ödülleri” gecesinde 35 ayrı dalda ödül verildi.