Ukrayna Başbakanı Şmıhal Türkiye’ye geldi

Ukrayna Başbakanı Denıs Şmıhal liderliğindeki Ukraynalı heyet resmi ziyaretlerde bulunmak için Türkiye'ye geldi.
0
2384

Ukrayna Başbakanı Denıs Şmıhal liderliğindeki Ukraynalı heyet resmi ziyaretlerde bulunmak için Türkiye’ye geldi. Başbakanın uçağı İstanbul havalimanına indi.

Ukrayna Başbakanı ve beraberindeki heyetin ziyareti iki gün sürecek. İstanbul’da başlayan ziyaret yarın itibariyle başkent Ankara’da devam edecek.

Başbakan Denıs Şmıhal, bugün Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Türk iş dünyasının temsilcileri ile görüşecek. Yarın Ankara’ya gidecek olan Ukrayna Başbakanı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile resmi görüşmelerde bulunacak.

Ukrayna Başbakanına resmi ziyaret sırasında Başbakan yardımcısı, Ukrayna Altyapı Bakanı, Ukrayna Dışişleri Bakan yardımcısı, Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakan yardımcısı eşlik ediyor.

Ukraynalı heyet, Türkiye’nin daha önce kendi bölgesel yolcu uçağını oluşturma projesinde ilgi gösterdiği An-148 uçağıyla Türkiye’ye geldi.

16 Ekim’de Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy Türkiye’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiş ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerde bulunmuştu.