Українські танцюристи здобули золото на турнірі у Стамбулі

Український танцювальний дует Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров виборов «золото» традиційного міжнародного турніру Bosphorus Cup 2019, який завершився в Стамбулі (Туреччина).
0
1051

Виступаючи в юніорській категорії, фігуристи впевнено виграли обидві програми і зійшли на найвищу сходинку п’єдесталу із загальним результатом 162.75 балів.

Свій довільний танець на музику Сен-Санса учні Марії Тумановської-Чайки виконали без єдиної помарки, показавши якісне, уже «доросле» катання. Судді досить високо оцінили яскравий, емоційний виступ українців – 98.56 балів. Їхня технічна оцінка склала 53.92, а за компоненти наші танцюристи отримали 44.64 балів. Це вже друга перемога талановитого дуету в нинішньому сезоні. В жовтні Марія та Кіріл виграли міжнародний турнір Кубок Хелловін в Будапешті.

Друге та третє місця на Bosphorus Cup посіли росіяни – відповідно Єлизавета Шичина/ Гордій Хубулов (157.22) та Ангеліна Лазарєва/Максим Прокоф’єв (156.84).

До десятки кращих увійшов український юніорський дует Анна Чернявська/Олег Муратов, який завершив змагання на дев’ятій позиції – 136.48. Ще одна наша танцювальна пара – Софія Лизогуб/Данило Єфременко з результатом 119.91 стала 17-ю.

В категорії сеньйори срібними призерами стали українці Олександра Назарова та Максим Нікітін. Учні харківського тренера Галини Чурілової, які в цьому сезоні з усіх турнірів за своєю участю привозили нагороди, й цього разу залишилися вірними собі. Вони  були другими в ритмічному танці, чудово виступили і в довільному, але обійти лідерів – поляків Наталю Калішек та Максима Сподирєва не вдалося. Наші спортсмени отримали за другий виступ 112.59 балів, а загалом – 189.23. У польських танцюристів відповідно 114.78  та  192.96. На третьому місці з відставанням від українців більше, ніж на дев’ять балів – російський дует Софія Євдокімова/Єгор Базін (179.95).

В чоловічому одиночному катанні після довільної програми турнірна ситуація для українських учасників не змінилася.  Андрій Кокура показав, як і в короткій програмі, восьмий результат (99.80) і фінішував також восьмим (155.66). Його сьогоднішній прокат вийшов не надто вдалим  через помилки в стрибковій частині програми. Забагато суддівських «мінусів» на стрибках виявилося і у Сергія Соколова: він показав останній, десятий результат у довільній програмі (84.87) і в загальному заліку( 131.24). Переможцем став росіянин Марк Кондратюк (213.47).

В турнірі жінок наші фігуристки також розташувалися на невисоких місцях. Так, Анні Іванченко сьогодні не вдалося виконати єдиний в її довільній програмі потрійний стрибок – фліп, з якого вона впала. Спортсменка отримала за виступ 67.87 балів, що дало їй десяте місце. А у підсумку вона стала 11-ю (107.91). Слідом за нею, на 12-му місці, розташувалася Міріам Абдулкарімова (65.53 у довільній та 97.34  у підсумку). Виграла змагання жінок в категорії сеньйори колишня харків’янка, яка нині виступає за Австрію Ольга Мікутіна (166.56).