Türkiye-Ukrayna Diplomatik İlişkileri ODTÜ’de tartışılacak

0
1459

12 Aralık 2017 tarihinde Orta Doğu Teknik Üniversitesinde (ODTÜ),”25 Yıllık Türkiye-Ukrayna Diplomatik İlişkileri: Bölgesel Gelişmeler ve Arttırılmış İş birliği Beklentileri” paneli düzenlenecek.

ODTÜ Avrasya Araştırmaları Yüksek Lisans Programı, Ankara Büyükelçiliği ve Avrasya Araştırmaları Merkezinin (AVİM) ortak olarak düzenledikleri, “25 Yıllık Türkiye-Ukrayna Diplomatik İlişkileri: Bölgesel Gelişmeler ve Arttırılmış İş birliği Beklentileri” adlı panel 12 Aralık 2017’de saat 13:30-18:00 saatleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kültür ve Kongre Merkezi- Toplantı Salonunda (D odası) gerçekleşecek.

Panele Ukrayna Ankara Büyükelçisi Sayın Andrii Sybiha, Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Büyükelçi Şefik Vural Altay, Avrasya İncelemeleri Merkezinin (AVİM) Başkanı Emekli Büyükelçi Alev Kılıç gibi önemli isimler katılacak ve panel alanında uzman kişilerin sunumları ile devam edecektir. 13:30’da başlayacak olan programın açılış konuşması, Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) Başkanı Emekli Büyükelçi Alev Kılıç ve Yrd. Doç. Dr. Pınar Köksal tarafından yapılacaktır.

Program 14:00’da Ukrayna Ankara Büyükelçisi Sayın Andrii Sybiha’nın ve Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Büyükelçi Şefik Vural Altay’ın konuşmaları ile devam edecektir. “25 Yıllık Türkiye-Ukrayna Diplomatik İlişkileri: Bölgesel Gelişmeler ve Arttırılmış İş birliği Beklentileri” adlı panelde, alanında uzman kişilerin katılımlarıyla 25 Yıllık Türkiye-Ukrayna Diplomatik ilişkilerinin gelişim süreci ele alınacak, “Yeni Transit Koridorları: Türkiye ve Ukrayna”, “2013’ten Sonra Karadeniz Güvenliği”, “Ukrayna ile Türkiye Arasındaki Köprü: Kırım Tatar Diasporası” gibi başlıklar da panelin konusunu oluşturacaktır. Panel ’in dili İngilizce olacaktır.