Türk Seyirciler Ukrayna Masal Kahramanıyla Bir Araya Geldiler

0
2676

22-23 Nisan’da 28. Uluslararası Ankara Film Festivali çerçevesinde hem kısa hem de uzun metrajlı filmleri içiren Ukrayna yapımı animasyon film günleri yer aldı.

23 Nisan’da Ankara’nın merkezinde olan sinema salonunda Manuk Depoyan tarafından çekilen Ukrayna yapımı Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü isimli animasyon filminin gösterimi yapıldı. Bu çizgi film Ukrayna’da 2016 yılında vizyona girmişti. Filmde Bir ejderhayla dövüşüp onu yenmesiyle tanınan Tanner’ın oğlu Nicky’nin maceralarını anlatılıyor. Nicky’nin en büyük hayali aynı ejderhayı bulup savaşmak ve onu yenmektir. Babası izin vermediği için işleri kendi ellerine alan Nicky, arkadaşı Eddie ile birlikte ejderha avlamaya çıkar ama bu maceranın ortasında yanlışlıkla Eddie ile sihirli bir boyutta hapsolurlar.

Seyirciler hem animasyonun kalitesini hem de çizgi filmin konusunu taktir ettiler. Türk seyircilerin yanı sıra, gösterimi Ukrayna Ankara Büyükelçiliği’in çalışanları ve Ukrayna diasporası da izledi. Festival organizatörleri filmin gösterimi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk geldiği için gelen çocuklara tatlı ikram ettiler.