Sırbistandan Ukrayna’ya doğrudan uçuşlar yeniden başlayacak

0
1352

Sırbistan’ın ulusal havayolu Air Serbia, Haziran 2019’dan itibaren Kiev dahil olmak üzere yedi yeni rotada düzenli uçuşların başlattılacağını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan kurumlar, “Haziran ayından itibaren Air Serbia, Kiev, Barselona, Madrid, Rijeka, Krasnodar, Helsinki ve Kahire’ye giden yeni rotalar üzerinde Belgrad’dan uçuş başlatılacak. Ayrıca Nice ve Zadar’a sezonluk güzergahlar da açılacak.” şeklinde açıklamada buldular.

Air Serbia’nın web sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre, uçuşlar Pazar ve Salı günleri olmak üzere haftada sadece iki kez gerçekleştirilecek.

Ayrıca,söz konusu olan uçusların yaklaşık tek yönlü bilet ücreti ise, yaklaşık 139 Euro olacağıda belirtilen diğer bilgiler arasında yer aldı.

Air Serbia, 2016 yılında ikinci denemede Ukrayna pazarına girdi ve 16 Haziran’da Kiev ile Belgrad arasında günlük uçuşlar(çarşamba günü hariç) başlattı.

Havayolu, Sezonluk olarak uçuşların askıya alındığını açıklayarak son uçuşunu 30 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirmişti. sonraki sezonda ise, yapılan açıklamalara rağmen, Kiev’e uçuşlar devam ettirilmemişti.