Sevgililer Günü kutlu olsun!

0
2912

Sevgililer günü dünya çapında pek çok ülkede olduğu gibi Ukrayna’da da büyük bir coşku ve heyecan ile bekleniyor. Çiftlerin heyecanla beklediği ve romantik zamanlar geçirebilecekleri bu özel günde Ukrayna’da neler yapılıyor ve nerelere gidiliyor sizler için araştırdık.

Kış ayları, Ukrayna’da her zaman özel bir yere sahiptir ve kış aylarının soğukluğu ile 14 Şubat’ın romantik atmosferinin birleştiği anlar Ukrayna’da daha da özel geçmektedir. Yılın en romantik günlerinden biri olarak kabul edilen 14 Şubat, çiftlerin genellikle baş başa geçirmek istedikleri zamanlardandır. Baş başa gidilen romantik bir yemek, alınabilecek özel hediyeler en yaygın kutlamalardandır.

Sevgililer günündeki en yaygın kutlamalardan bir diğeri eşlerin ya da sevgililerin birbirlerine verdikleri kartlardır. Bu kartlara sevgi mesajları, aşk şiirleri vs. yazılır.

Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine bugünün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında takılar, çiçekler ve çikolatalar gelir.

Aynı zamanda Sevgililer Günü Ukrayna’da çok sayıda evlenme teklifinin de gerçekleştiği bir gündür.

Bu özel günde çiftlerin güzel vakit geçirerek, romantik anlarını ölümsüzleştirmek adına güzel anılar biriktirdikleri yerlerin bulunduğu listemize göz atabilirsiniz.

  • Aşıklar Köprüsü (Zaporijya)

Aşıklar Köprüsü (Zaporijya)

  • Aşıklar Kalbi (Odessa)

Aşıklar Kalbi (Odessa)

  • İtalyan Bahçesi (Lviv)

İtalyan Bahçesi (Lviv)

  • Aşıklar Abidesi (Kharkiv)

Aşıklar Abidesi (Kharkiv)

  • Aşıklar Tüneli (Rivne Bögesi)

Aşıklar Tüneli -Rivne Bögesi

  • Aşıklar Adası (Ternopil)

Aşıklar Adası (Ternopil)