Sanat dehasının sergisi Antalya’da

0
2364

Hürriyet Gazetesi söylediğine göre UKRAYNALI ressam 82 yaşındaki İvan Marçuk, 131’inci kişisel resim sergisini Antalya’da açtı.

Ukrayna Ailesi Derneği ile Kadınlar Çiçek Açıyor Projesi’nin işbirliğinde Antalya’ya davet edilen, Ukrayna Büyükelçiliği ile Ukrayna Başkonsolosluğu’nun da destek verdiği ressam İvan Marçuk’un resim sergisi Antalya Müzesi’nde yerli ve yabancının beğenisine sunuldu. Serginin açılış kurdelesini ressam İvan Marçuk ile Ukrayna Başkonsolosluğu görevlileri, Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mykhaylova ve Kadınlar Çiçek Açıyor Projesi Başkanı Hatice Bozkurt kesti.

IVAN, 100 DAHİ ARASINDA

İvan Marçuk’un biyografisinin okunduğu sergide, İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi’nin sanatçıyı dünyanın 100 dehasından biri ilan ettiği hatırlatıldı. 1989- 2001 yılları arasında Avustralya, Kanada ve ABD’de yaşadığı belirtilen sanatçının resim çalışmalarını Kiev’deki atölyesinde sürdürdüğü vurgulandı. Eserlerinin bir kısmı halen Slovakya ve Hollanda’da sergilenen İvan Marçuk sergide yaptığı konuşmada, “Eserlerimle dünyaya güzellik katıyorum. Sanata doymayan bir insanım. 82 yaşında olmama rağmen akşam erken saatte uyuyup, saat 05.00’da uyanıp atölyemde çalışmaya başlıyorum. Tablolarımla dünyayı keşfediyorum” dedi.

İvan Marçuk’un yağlı boya ve akrilik boya çalışması 30 eserinin yer aldığı sergisi, 15 Temmuz Cumartesi gününe kadar açık kalacak.