Odesa ile İstanbul arası yelken yarışması düzenleniyor

0
2470

Ukrayna – Türkiye diplomatik ilişkilerinin 100. Yılında, Odesa ile İstanbul arası ‘Karadeniz Şampiyonası’ isimli yelken yarışması düzenleniyor.

‘Karadeniz Şampiyonası’ isimli yelken yarışmasının organizasyonunu İstanbul Offshore Racing Club ile Ukrayna Yelken Federasyonu üstleniyor.

Yarışmanın tanıtımı için geçtiğimiz gün Kiev’de düzenlenen basın toplantısına, Ekrem Yemlihaoglu – Istanbul Offshore Racing Club, Ukrayna Yelken Federasyonu Başkanı Rodion Luka, Yelken Federasyonu Başkan Yardımcısı / Ukrayna Devlet Başkanlığı İdaresi Başkan Yardımcısı Dimitry Şimkiv ile Odesa Bölge Valiliği Temsilcisi Maksim Stepanov, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Nikolay Movçan ve DEİK Ukrayna İş Konseyi Başkanı Rasim Bekmezci katıldı.

Kiev’de düzenlenen basın toplantısında yapılan açıklamada, ‘Karadeniz Şampiyonası’nın’ 12 Ağustos’ta Odesa’da başlayarak, İstanbul’da sona ereceği bildirildi.

Ukraynalı ve Türk yelkencilerin yanı sıra, Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan’dan takımların katılacağı yarışmada, Odesa ile İstanbul arasındaki 350 millik mesafeyi yelkenli ile en kısa sürede kateden takım, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanacak.